Vyjadrenie Spišského biskupstva k nešťastiu v Kluknave

Z Farnosť Vysoká pri Morave
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Vyjadrenie Spišského biskupstva k nešťastiu v Kluknave P:3, 26. 07. 2015 14:17, DOM

Spišská Kapitula 26. júla (TK KBS) V súvislosti s nešťastím, ku ktorému došlo v sobotu 25. júla v Kluknave, vydalo Spišské biskupstvo stanovisko. Prinášame ho v plnom znení.

"Spišské biskupstvo s veľkým zármutkom prijalo správu o tragédii, ktorá sa stala včera v Kluknave. Chceme aj touto cestou vyjadriť našu úprimnú sústrasť pozostalým: strata ľudského života je nenahraditeľná a je nám veľmi ľúto, že k tomuto nešťastiu došlo počas púte pri kostolíku sv. Anny.

Spišskí biskupi prosia všetkých o blízkosť a spolupatričnosť rodine zosnulej. Zároveň pamätajú na tých, ktorí boli úderom blesku zranení a ďakujú každému, kto obetavo pomáhal na mieste nešťastia.

S prihliadnutím na to, že v takýchto prípadoch je aj napriek ich nepredvídateľnosti potrebné rešpektovať predpisy a nariadenia vyplývajúce zo zákonov Slovenskej republiky, organizátori púte budú spolupracovať s políciou na objasnení okolností nešťastia. Biskupi zároveň naliehavo prosia o zvýšenú obozretnosť a starostlivé dodržiavanie bezpečnostných predpisov pri organizovaní stretnutí veriacich."


Zdroj: www.kapitula.sk

TK KBS informoval Peter Majcher